Máte někdo zkušenosti s vymáháním kompenzace od letecké společnosti přes zpožděno.cz ? Díky :) .

Vymahani kompenzace za zpozdeny let

Založila ve fóru Cestujlevne.com

Máte někdo zkušenosti s vymáháním kompenzace od letecké společnosti přes zpožděno.cz ? Díky :)

0

Myslim , ze  tady uz  o tom bylo napsano dost  i o firmach ,ktere se  tim zabyvaji ,zalezi  taky hodne  na letecke spolecnosti a  zda jde o jasny  pripad  , nebo diskutabilni   ,pokud je to jednozacne podle EU 261/2004 .napred bych do toho sel sam , v pripade ze letecka spolecnost nebude reagovat ,nebo jsou pochubnosti  ,zkusil bych nekterou s firem , ale berou si  za to 20 % a taky neradi resi slozite pripady , problem je v tom , ze letecka spolecnost  musi prokazat  duvod zpozdeni az u  pripadneho soudu , do te doby ,muze jako duvod  uvest cokoliv , vetsinou uvede neco ,co nedava narok  na kompenzaci , pokud s tim duvodem nesouhlasim , mohu se obratit na soud 

0 Citovat

Otázka znie, či už pani zadala vymáhanie tejto firme a je nespokojná s komunikáciou/dĺžkou procesu a pod. a hľadá "utešenie" na fóre, alebo len robí prieskum agentúr.

0 Citovat

aha ,moje chyba  , to pres zpozdeno.cz jsem jaksi prehledl -)

0 Citovat

Snad bych jeste doplnil jednu moznost, a to caa.cz. Po individualnich uspesnych ziskani kompenzaci od spolecnosti Ryanair a TAP, jsem mel moznost v jinych pripadech poznat i pomalou komunikaci s vasenaroky.cz, naopak bleskurychlou komunikaci s claimcloud.cz. Kazdopadne nyni resim jednu kompenzaci za neprijemne zpozdeni s ČSA, po 7 tydnech bez radne odpovedi na nekolik mych dotazu. Po 2 mesicich po udalosti zpozdeni premyslim se obratit na Úřad pro civilní letectví (caa.cz) a jsem zvedavy na vysledek … Pak uvidime, jestli jeste napriklad agentura claimcloud.cz bude potreba …

0 Citovat

S caa.cz  mam spatnou zkusenost , odepsali mi az po urgenci  s  tim , ze to prosetri, ale  ze mam byt trpellivy , ze toho maji hodne  , dodnes mi  vlastne  neodepsali  ( prvni potvrzeni  o mem pozadavku  31.5.2018 , urgence  9.6. 2018 )

Claim cloud.cz mi odepsal okamzite ,v krake dobe mi zdelil vysledek zjisteni i nazor na vymahani kompenzace soudni cestou

Slo mi spis o zjisteni opravdoveho duvodu zpozdeni , obratil jsem se tehdy i na letitiste   Brno ,kde ke zpozdeni doslo a ti mi odepstali , ze treti starne nesmeji  zdelovat ,podrobnosti  ,proto jsem kontaktoval caa.cz a ocekaval , ze urad pro civilni letectvi mi 0depise konkrertneji

0 Citovat

Jak je to ted v ere korony,da se narokovat kompenzace kdyz je let zrusenej z duvodu restrikci a booking.com mne o tom vubec neimformoval?

0 Citovat

Dost málo informací, aby se dalo odpověď... 

Kdo rušil let? Proč a kdy? 

0 Citovat

Byl to let s Azul airlines ze Sao Paulo do Lisabonu, 1. brezna 2021 zrusen dopravcem 16. unora z duvodu zavedeni travel banu portugalskou vladou.

0 Citovat

Tak jestli Portugalci zakázali lety z Brazílie, tak za to rozhodně neodpovídá Azul... Takže bez nároku. 

0 Citovat

To me je jasny,spis me zajima ten booking.com jestli oni nejsou povinni ten zrusenej let cestujicim pred odletem oznamit

0 Citovat

Asi jsem natvrdlý, ale stále nechápu, jakou má spojitost letenka a booking.com   🤔

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Tak jestli Portugalci zakázali lety z Brazílie, tak za to rozhodně neodpovídá Azul... Takže bez nároku. 

Navíc je Azul brazilská aerolinka; na ni se EC 261/2004 při letu zpět do EU nevztahuje i za zcela normálních okolností. 

0 Citovat

Petr76: jen detail kdyby to byla rezervace EU-BRA-EU tak i pro segment BRA-EU platí 261

0 Citovat

Neplatí ale pro provozujícího dopravce mimo společenství.

0 Citovat

Nařízení 261/2004 se vztahuje na:

– cestující odlétající z letiště umístěného na území členského státu EU,
– cestující odlétající z letiště umístěného na území třetí země (tj. země, která není členským státem EU) na letiště umístněné na území členského státu,

0 Citovat

@cali

Cali nikdy nespí. Zrovna špekuluju, zda mám uplatnit nárok na odškodnění u LOTu. Zrušili mi směr Praha-Krakov. Chtěl jsem to řešit, poslal formulář o změně a nic kromě jednoho ztraceného hovoru od nich. Segmenty zpět z Krakova držely. Pět dní před plánovaným odletem z Krakova mi posunuli ten zpáteční let, který se pořád ve správě rezervace ukazoval, o den. A v den letu mi i napsali, že jsem nenastoupil let Krakov-Varšava, takže mi druhý segment ruší. Tak si říkám, že by to mohlo na kompenzaci být? Co na to říká Cali nebo někdo další? Jak k tomu přistupuje LOT? Já to vidím tak, že jsem sice požádal o změnu termínů, ale oni na to nereagovali a ten zpáteční let, který pořád v rezervaci byl, zrušili pět dnů před odletem, takže za normální situace by to bylo dle mého jasné. Ale situace normální není, proto se ptám.

 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Nařízení 261/2004 se vztahuje na:

– cestující odlétající z letiště umístěného na území členského státu EU,
– cestující odlétající z letiště umístěného na území třetí země (tj. země, která není členským státem EU) na letiště umístněné na území členského státu,

Nevím proč jsi ten cl. 3 odst. 1 pism. b) neodcitoval celý?

Článek 3

Oblast působnosti

1. Toto nařízení se vztahuje:

a) na cestující odlétající z letiště umístěného na území členského státu, na které se vztahuje Smlouva;

b) na cestující odlétající z letiště umístěného na území třetí země na letiště umístněné na území členského státu, na které se vztahuje Smlouva, pokud neobdrželi náhradu nebo odškodnění a nebyla jim poskytnuta pomoc v této třetí zemi a pokud je provozující letecký dopravce dopravcem Společenství.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@cali

Cali nikdy nespí. Zrovna špekuluju, zda mám uplatnit nárok na odškodnění u LOTu. Zrušili mi směr Praha-Krakov. Chtěl jsem to řešit, poslal formulář o změně a nic kromě jednoho ztraceného hovoru od nich. Segmenty zpět z Krakova držely. Pět dní před plánovaným odletem z Krakova mi posunuli ten zpáteční let, který se pořád ve správě rezervace ukazoval, o den. A v den letu mi i napsali, že jsem nenastoupil let Krakov-Varšava, takže mi druhý segment ruší. Tak si říkám, že by to mohlo na kompenzaci být? Co na to říká Cali nebo někdo další? Jak k tomu přistupuje LOT? Já to vidím tak, že jsem sice požádal o změnu termínů, ale oni na to nereagovali a ten zpáteční let, který pořád v rezervaci byl, zrušili pět dnů před odletem, takže za normální situace by to bylo dle mého jasné. Ale situace normální není, proto se ptám.

 

Myslim,ze je ted opravdu správný čas tam zavolat a zjistit jaká je situace. Zda máš rezervaci posunutou nebo ne atd. Sám jsi psal, že např. Iberia posílá upozornění na lety, i když dávno posunuto atd. Prostě zjistit na čem jsi a pak případně řešit kompenzaci.

0 Citovat

@eremi

Tak zrovna ty víš, že nemám čím. :-)))

0 Citovat

A samozřejmě když tam zavolám, tak oni se k tomu určitě budou chtít postavit tak, aby nemuseli platit kompenzaci. Nechci být vyčůraný, ale jejich přístup mě zklamal. Víš, že vedle té žádosti o změnu jsem nakonec poslal žádost o voucher a nebyl jsem jim dost dobrý, aby napsali aspon 2 věty. To, že ty zprávy systém posílá automaticky o těch letech, je mi jasné. 

0 Citovat

Aha, tak moje chyba... 

0 Citovat

U právních předpisů vždycky cist až do konce :)

0 Citovat

Mauny napsal(a):

Asi jsem natvrdlý, ale stále nechápu, jakou má spojitost letenka a booking.com   🤔

 

No,tam se ta letenka prave da koupit a kdyz ti pak zrusi let tak aerolinka na tebe s...,at si prej vsechno resis se svym bookingem.com

0 Citovat

JanoB napsal(a):

[citace="Mauny"]

Asi jsem natvrdlý, ale stále nechápu, jakou má spojitost letenka a booking.com   🤔

 

No,tam se ta letenka prave da koupit a kdyz ti pak zrusi let tak aerolinka na tebe s...,at si prej vsechno resis se svym bookingem.com

[/citace]

Od kdy se daji na rezervacnim portalu ubytovani kupovat letenky? Neprehnal jsi to s panakama na Velikonoce? :-D

0